• 2

  Slayt
 • 1

  Slayt
 • Slayt
 • 6. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları Antalya Ödül Törenimizi AKM’de Gerçekleştirdik

  6. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları Antalya  Ödül Töreni AKM de Büyük Katılımla Gerçekleşti.
  SERVER Gençlik tarafından Türkiye’de yazılı – online, birçok ülkede ise Arapça ve İngilizce olarak Online gerçekleşen ve 700 bine yakın genel kaydın yapıldığı 6. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları’nın Antalya Ödül Töreni, Atatürk Kültür Merkezi Aspendos Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşti.
  Antalya’da Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü tarafından organize edilen ve 19 ilçeden 32 bin 800 yarışmacının kaydolduğu  6. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları, merhum Prof. Dr. Mahmud Esad Coşan Hocaefendi’nin Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü konulu kitabından Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz sloganıyla Nisan ayında gerçekleştirilmişti.
  13 farklı kategoride ilk ve ortaokul, lise ve 18 yaş üstü yetişkinlerin ayrı ayrı kategorilerde yarıştığı yarışmada il ve ilçe ödüllerinin yanısıra bazi okullar da kendi aralarında ödül takdim ettiler.
  Geçtiğimiz yıla göre il bazında kayıtlı yarışmacı sayısı artarken, ülke geneli yarışmacı sayısı ile de 5. olan Antalya’da, sayıları 1800 ü bulan gönüllü görevli ve gözetmenler de yarışmaya büyük destek verdi.
  Ödüller arasında en dikkat cekici olanlar Umre Seyahati, Kudüs ve Bosna seyahatleri olurken, tam – yarım ve ceyrek altınların yanısıra bisikletler bilgisayar ve elektrikli scooter ve izci çadırları da ödüllerin arasında yerlerini aldılar.
  Bu sene yarışmaya sahil ilçelerden yabancı vatandaşlarımızdan da ilgi görülürken içlerinden bazıları ödül kazandılar.
  Antalya Ufka Yolculuk İl Sorumlusu ve Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü Başkanı Adem Aydın ” Antalya’da Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları 6’yı Antalya Ahlâk Kültür Çevre ve Eğitim Dernegimiz ve bagli STK larımızla birlikte gerçekleştirdik. Güzide yarışmamız için başta sınava başvurup katılan değerli yarışmacılarımız olmak üzere, 6 ay boyunca birlikte çalışıp gayretlerini esirgemeyen il ve ilçe sorumlu ve gönüllü arkadaşlarımıza, 1800 civarındaki gönüllü gözetmen ve görevli gönül dostlarımıza, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Menderes Tevfik Türel Bey’e Kepez Belediye Başkanımız sayın Hakan Tütüncü’ye, Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü ve Genel Sekreter Ali Serinoğlu’na, protokol imzaladığımız İl Müftülüğümüz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve ilçe müdürlükleri ile birlikte her türlü desteği veren Resmi kurumlarımızda ki yöneticilerimize ve personellere, maddi manevî desteğini esirgemeyen çok kıymetli sponsorlarımıza, ödül töreninde bizleri yanlız bırakmayan halkımıza çok teşekkür ediyorum. Rabb’im yeni dönemde yeni konularla hepimize yeni bir Ufuk ve Ufka Yolculuk nasip etsin” dedi. Programda AKÇED Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ceylan’da bir konuşma yaptı.
  Yaklaşık 900 kişinin katılım gösterdiği ödül töreninde sahne alan TRT Ses Sanatçısı Ömer Faruk Güney’in Anneler Günü münasebetiyle okumuş olduğu Annem adlı parça ve aziz şehitlerimizin anısına okuduğu türküler izleyicileri hem duygulandırdı hem de milli manevî duygulara tercüman oldu. Güney ayrıca söz – müziği Esad Kabaklı’ya ait Bil Oğul adlı parçayı da izleyicilerle birlikte okurken, yarışmayı tertib edenler başta olmak üzere katılım gösteren herekese teşekkür etti. Ömer Faruk Güney, ayrılırken izleyicilerden yoğun alkış aldı.

  Program ödüllerin takdimi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

  Bir Yorum Yazın

  Kategoriler