• 2

  Slayt
 • 1

  Slayt
 • Slayt
 • Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü, Geleneksel Üniversite Gençlik Kampı’nı Tamamladı.

  Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü, Geleneksel Üniversite Gençlik Kampı’nı Tamamladı.

  Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından organize edilen Üniversite kampı Nevşehir ili Kozaklı ilçesinde gerçekleştirildi.

  Türkiye’nin değişik illerinden 750 üniversiteli gençliğin katıldığı ve kaplıca otellerden bir tanesinde yapılan kampta katılım sağlayan gençler, 3 günlük kamp programında hem eğitim aldılar hem de otel imkanlarından istifade ederek gönüllerince eğlendiler.

  Sıcak ve soğuk havuzları, etkinlik alanları, eğitim için konferans salonlarının yer aldığı otelde “Biriz Bir’deniz Kardeşiz” temasıyla gerçekleştirilen kampta gençler Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı(AFAD) yetkililerince afet, ilk yardım ve sivil savunma eğitimi aldı.

  Enes Atay’ın sunduğu “Hedefim Akademisyenlik”, Mümtaz Altuğ bey ile “Müslümanın KAVİ olması lazım”, Sadettin Tuncay’ın sunumuyla “Sosyal Medya Bilinci: Paylaşmalı mıyız?” ve Erhan Bağ’ın hazırlayıp sunduğu Helal ve Sağlıklı Hayat” konulu atölyelerle güncel meselelere değinildi.

  “İslam Ülekeleri ve Kardeşlik”, “Mezhep Çatışmalarına Karşıyız”, “Örnek Şahsiyetler ve Temsil” konulu seminerlerle de Doç.Dr. Enver Arpa, Doç.Dr. Murat Şimşek ve Rüstem Keleş gençleri bilgilendirdiler.

  Kampın Kapanış konuşmasında söz alan Adem Öztürk gençlere moral ve motivasyon aşıladı. Kampa katılan gençler, “Üniversite Gençlik Kampı’ndan oldukça istifade ettiklerini, eğitici ve aynı zamanda eğlenceli bir 3 gün geçirdiklerini belirtiler. Kamp tüm illerden gençlerin toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

  Bir Yorum Yazın

  Kategoriler