• 2

  Slayt
 • 1

  Slayt
 • Slayt
 • Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü “Sarıkamış Şehitleri ve Şehitlerimiz” Temalı Duacı Kampını Tamamladı.

  Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü “Sarıkamış Şehitleri ve Şehitlerimiz” Temalı Duacı Kampını Tamamladı.

  Sarıkamış Şehidlerimiz’in anısına Duacı Gençlik Kamp Merkezinde gerçekleştirilen “Yavrukurt ve Ergin İzci Kampı” tamamlandı.

  23-25 Aralık tarihleri arasında düzenlenen 3 günlük izci kampı’nda Sarıkamış’ta şehid düşen atalarımız ve 15 Temmuz Şehitlerimiz birlikte yad edildi. Antalya’da ender görünen bir havada Sarıkamış iklimini hissedercesine birgün evvel yağan karın zeminde durduğu ilk gün Duacı Kamp merkezinde izciler istasyon ve çeşitli parkurlarda lider izciler yönetiminde izcilik çalışmaları yaptı.

  5 lider izci yönetiminde 30’u yavrukurtlardan oluşan, toplam 70 izciyle gerçekleştirilen faaliyetin 2. günü, velilerin de katılımıyla kamp ateşi yakıldı. Veliler de etkinliğe dahil oldu.

  İzcilik kampına Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi ve Kamplar müdürü İsmail İslambay Çelik, Türkiye İzcilik Federasyonu Antalya İl Temsilcisi Erhan Baydur, Kepez Anadolu Lisesi müdürü ve Eğitim-Bir-Sen Şube başkan yrd. Mehmet Merdun ziyaret edip bilgi aldılar. Mehmet Merdun aynı zamanda Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları tanıtımı yaptı.

  İzcilerimize KAD Antalya İl temsilcisi Mehmet Burak Çam “Çocuklarda ders çalışma teknikleri ile Kritik Analitik Yapma Becerileri” ile ilgili seminer verdi.

  Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü İzcilik Komisyonu’ndan lider izci Batuhan Karagöz şunları söyledi. ” Yavrukurtlarımız ve izcilerimizle amacına uygun olarak çok güzel bir kamp geçirdik. Sarıkamış, 15 Temmuz ve Çanakkale şehitlerimiz ayrı ayrı yad edildi.
  Sehitlerimiz ile alakalı “Sarıkamış’ın koca yürekli Kahraman cocukları” isimli video gösterisi yavrukurtlarımıza izletildi. Milli şuur, Bayrak ve vatan sevgisi ön plana çıkartıldı. Kamp ateşinde 15 Temmuz’un kahraman şehidi Ömer Halis Demir için yazılmış “30 kuş” şiiri ve fatihalar okundu. Oba oba tiyatral gösteriler sunuldu. Velilerimiz oldukça memnun kaldıklarını dile getirdiler. Çok güzel geri dönüşler aldık. Faaliyetlerimize ivme kazandırmaya devam edeceğiz.”

  Önceden okunan hatim ve sureler 2.gün sabah namazında dualar eşliğinde Şehitlerimizin ruhlarına hediye edildi.

  Bir Yorum Yazın

  Kategoriler