• 2

  Slayt
 • 1

  Slayt
 • Slayt
 • Akdeniz Dinamik Güzide Kız İzci Grubu Doğa Yürüyüşü’nü Tamamladı

  Akdeniz Dinamik Güzide Kız İzci Grubu Doğa Yürüyüşü’nü Tamamladı

  .

  Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü bünyesindeki Güzide Kız İzci Grubu Güver Uçurumu mevkiinde gerçekleştirdiği doğa yürüyüşünü tamamladı.

  27 izci ve 6 lider izci ile gerçekleştirilen faaliyet, Termesos Milli Parkı’non yapiğan kar neticesinde kapalı olması nedeniyle Güver Uçurumu mevkiinde gerçekleştirildi. Türkiye İzcilik Federasyonu Antalya İl Temsilcisi Erhan Baydur’unda iştirak ettiği yürüyüşte izciler doğayı izlediler, sunulan ikramlardan tattılar. Yürüyüşte izciler ayrıca hem yürüdü hem de İstiklal Marşı’mızın 10 kıtasını da birlikte okudular.

  Liderin nasıl takip edilmesiyle ilgili ayak izi takibi, düşünme ve tefekkür çalışmaları, Kur’an-ı Kerim’in anlaşılırlığı için Mealinin okunmasının önemi vurgulandı. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları tanıtımı yapıldı. İzcilere tefekkür sırasında düşündükleri sorulduğunda, Halep’ten, Suriye’den gelen kendileri gibi küçük çocukların, müslüman kardeşlerinin hallerini düşündüklerini belirten küçük izciler, küçük yürekleriyle büyük düşünerek, başkalarının halleriyle hallenmeyi kavradıklarını göstermiş oldular.

  Doğada izcilik oyunlarıyla faaliyeti tamamlayan Güzide Kız İzci Grubu liderleri, Antalya Sosyal Gelişim Merkezi’nden küçük izcileri evlerine yolcu ettiler.

  Bir Yorum Yazın

  Kategoriler