• 2

  Slayt
 • 1

  Slayt
 • Slayt
 • Akdeniz Üniversitesi’nden Ufka Yolculuk Yapmaya Var mısınız?

  Akdeniz Üniversitesi’nden Ufka Yolculuk Yapmaya Var mısınız?

  Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları 6 kayıtları devam ederken, tanıtım ve kayıt noktalarına yenileri eklenmeye devam ediyor.

  Akdeniz Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Mustafa Ünal ve Genel Sekreter Ali Serinoğlu’nun da destek verdikleri Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları 6 için gerekli izinlerin alınması ile Akdeniz Üniversitesi Olbia Çarşısında tanıtım ve kayıt standı açıldı.

  Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü konulu 6.sı düzenlenen yarışmayı, geleceğimizin teminatı gençlerimize daha kolay ulaştırmak, tanıtmak ve internet üzerinden kayıtlarını oluşturabilmek amaçlı kurulan stand ile Antalya’da belirlenen hedefe ulaşmak amaçlanıyor.

  Tamamı gönüllülerden oluşan ekibi ile Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları kayıtlarında gectigimiz sene 29 bin kayda ulaşıldı. 2018 yılında bu rakamın üzerine çıkılarak kişi başına kitap okumanın az olduğu günümüzde hem okuma seferberliğine destek veriliyor hem de birbirinden ayrıştırılmaya çalışılan Kur’an ve Sünnet kavramlarını bir bütün olarak işleyen merhum Prof Dr. Mahmud Esad Coşan Hocaefendi’nin Kaynak kitabından istifade ediliyor.

  Öğrenci ve eğitimci herkesi kayıt standına beklediklerini ifade eden Ufka Yolculuk Antalya sorumlusu Adem Aydın, Ülke geneli ödüllerin yanı sıra İl bazında ve ilçelerde de ödüllerin belirlendiğini, yarışmaya katılan herkesin maddi manevî kazanımları olacağını belirtti.

  www.ufkayolculuk.com adresinden kayıtlar yapılabiliyor. Yarışma son kayıt tarihi 4 Mart 2018.

  Bir Yorum Yazın

  Kategoriler