• 2

  Slayt
 • 1

  Slayt
 • Slayt
 • Gururumuz Serkan Bayram ve Muammer Taylı Avrupa’dan Dereceyle Döndüler

  Gururumuz Serkan Bayram ve Muammer Taylı Avrupa’dan Dereceyle Döndüler

  Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü Bilek Güreşi Sporcuları Türkiye Şampiyonu Serkan Bayram ve Muammer Taylı, Türkiye Bilek Güreşi Milli Takımıyla ilk defa katıldıkları Avrupa Şampiyonası’nda 5 ve 6’ncı olarak İlk ülke derecesini elde ettiler

  Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü, Antalya’dan 2 sporcusunu Milli Takıma kazandırarak elde ettiği haklı gururu bir üst dereceye taşıyarak, 85 kilo Genç Erkekler de SERKAN BAYRAM ile Avrupa 6’cısı, Muammer Taylı ile de Avrupa 5’ncisi oldu.

  16 Mayıs’ta Polonya’nın Katowice şehrinde gerçekleşen şampiyonaya Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu adına Antalya Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü’nden 85 kilo sporcumuz Serkan Bayram ve 55 kiloda Muammer Taylı katıldılar. Sporcumuz Serkan Bayram 85 kilo Sol Kol da Avrupa 6’ncısı, Sağ Kol da Avrupa 7’cisi oldu. Bir diğer sporcumuz Muammer Taylı ise 55 kilo Sağ Kol da Avrupa 5’ncisi olarak Avrupa Şampiyonasına ilkkez katılmalarına rağmen Kulübümüz adına büyük başarı elde ederek, Milli formayla ülkemize dereceyle döndüler.

  Milli sporcularımız Avrupa Şampiyonası için şöyle konuştular :

  “Zorluk çektiğimiz pek birşey yoktu bazen sadece güçlü olmak ve iyi kulak vermek gerekiyor. Milli formayı ilk defa giyiyor olmak tarifi mümkün olmayan müthiş bir duygu.

  Geleceğe dair planlarımız elbette var ama şuan buna tek başımıza karar vermek imkansız. Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübümüz ile birlikte teknik ve taktik antremanlarda bize rehberlik eden abimiz hocamız Ferit Osmanlı’nın tecrübelerinden istifade edeceğimizi düşünüyoruz. Mücadelelerde eksiklerimizi görme fırsatı da bulduk. Milli formayı sırtlamak ve ülkemizin bayrağını dalgalandırmak için elimizden gelenin fazlasını yapmaya her zaman hazırız. Uluslararası başarılara imza atıp, en iyisi olmak için çabalayacağız”

  Bilek Güreşi Milli Sporcularımız Antalyamız’a döndüler.

  Bir Yorum Yazın

  Kategoriler