• 2

  Slayt
 • 1

  Slayt
 • Slayt
 • Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Şampiyonası Tamamlandı.

  Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Şampiyonası Tamamlandı.

  Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü, 16 sporcusu ve 4 antrenörü ile katıldığı Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Şampiyonası’ndan deneyimle döndü. 2016 yılını 2 Türkiye Şampiyonluğu ve Türkiye 3’ncülügü ile tamamlayan kulübümüz bilek güreşi sporcuları, bu sene istedikleri sonucu elde edemeseler de deneyimlerini artırmak ve yarışma ortamını canlı takip etme fırsatı buldukları için 2018 yılındaki şampiyonalara daha sıkı hazırlanacaklarını belirttiler. Şampiyonadaki tek derecemiz ise Mertcan Sarıgül’den geldi. Mertcan Sarıgül 75 kilo sağ kolda Türkiye 5’ncisi oldu.

  9-10 Aralık 2017 tarihlerinde Türkiye Vücut Geliştirme Fitness, Bilek Güreşi Federasyonu ve Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü işbirliğiyle, toplamda 53 ilden 113 kulüp 800 ‘e yakın sporcunun katıldığı, Türkiye’nin gençler kategorisinde en kapsamlı Bilek Güreşi yarışması olma özelliğini taşıyan ”5. Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması” Ankara’da büyük bir coşkuyla tamamlandı.

  “Güçlü Bilekler, Güçlü Nesiller” sloganıyla gerçekleştirilen yarışma sonrası Bilek güreşi il hakemi ve antrenörümüz İlyas Demiralp ” Yarışma öncesi sporcularımızın moralleri oldukça iyiydi. Geçtiğimiz yılki başarıyı sergileyemesek te, sporcularımız hırslıydı. Ağırlık antrenmanımızı ve diger eksiklerimizi görme fırsatı bulduk. Türkiye Vücut Geliştirme Fitnes ve Bilek Güreşi Fedarasyonun heryil mart ayında düzenlediği Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası’na daha iyi hazırlanacağız. Genç sporcularımıza katkıları için teşekkür ediyor, çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğimizi belirtmek istiyorum” dedi.

  Yarışma sonrası İlyas Demiralp’e kafile sorumluları arasında çekilen kurada Umre Ödülü takdim edildi.

  Bu yazıya 4 Yorum Yapıldı.

  • Osman
   11 Ocak 2018

   Merhaba bende bilek güreşi müsabakalarına katılmak istiyorum, daha önce hiç bir klübe gitmedim ama bileğime güveniyorum Antalya Serik’te yasıyorum sizin ailenize katılmak isterim.Saygılar…

  • dinamik
   13 Ocak 2018

   Kulübümüzün spor komisyonu başkanımız Mehmet Güneş bey ile (0554 673 98 51) irtibata geçebilirsiniz. Değerli görüşleriniz icin teşekkür ederiz.

  • İlyaz
   18 Şubat 2018

   Bende külübe katılmak istiyorum nasıl başvura bilirim

  • dinamik
   19 Şubat 2018

   Memnun oluruz. Kulüp merkezimize gelerek, Adem Aydın bey ile (053-549-21880)ile görüşerek bilgi alabilirsiniz.

  Bir Yorum Yazın

  Kategoriler