• 2

  Slayt
 • 1

  Slayt
 • Slayt
 • Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları 6 Sınav Etabı Antalya’da Tamamlandı

  Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları 6 Sınav Etabı Antalya’da Tamamlandı

  Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü Yarışma konu başlığı ve Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz sloganıyla yola çıkan, Türkiye genelinde 1 milyona yakın yarışmacının kaydolduğu Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları 6, yoğun katılımla yazılı sınav etabını tamamladı. Antalya’da da 19 ilçe de gerçekleştirilen yarışmaya katılımın yüksek olduğu gözlemlendi.

  Merkez yönetiminden Okul sorumlularına ve sınav gözetmenlerine kadar sadece Antalyamız’da yaklaşık 1400 gönüllünün yer aldığı Ufuk Açan Yarışma Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları, geride çok güzel hatıralar bırakarak yerini heyecanlı bekleyişe, cevap anahtarlarının yayınlanması ve sonuçların açıklanacağı zamana bıraktı.

  ÖSYM’nin düzenlemiş olduğu sınavlar sonrası en yüksek kayıt oranına sahip olan, tamamı gönüllülerden oluşan yarışma ekibiyle de farklılık oluşturan, aynı zamanda Umre gibi, Dosta Yolculuk gibi, maddi ödüllerin yanı sıra yarıştırırken katılımcılara yenilikler katan Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları, geride bıraktığı 6 yarışma ile yeni tecrübe ve deneyimlerle yarışmacılarını bir sonraki sınava da şimdiden hazırlamaya çalışıyor.

  Antalya’da Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü tarafından Zinde Gençlik İzcili ve Spor Kulübü adına gerceklestirilen Yarışma için Kulüp Başkanı ve Ufka Yolculuk İl Sorumlusu Adem Aydın şunları söyledi.
  ” Yarışma takviminin ve konusunun belirlendiği günden itibaren gerekli yasal izinlerimizi tüm resmi kurumlarımızla paylaştık. Kurumların bazıları ile örneğin Antalya İl Müftülüğümüzle ve İl Müftümüz Sayın Osman Attan ile protokol imzalayarak karşılıklı yardımlaşmalar gerçekleştirdik. Desteklerini esirgemediler. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarımız ve Adalet Bakanlığı’na bağlı Ceza ve Tevkif Evlerinde kalan vatandaşlarimiza da ulaşarak onların da bu güzel organizasyona katılımlarını sağladık. Geçtiğimiz yıl yakaladığımız 29 bin kayıtlı yarışmacı sayımızı bu sene daha güzel organizasyonla ve yarışma gönüllülerimizin de desteği ile 34 binlere çıkararak yeni bir rekor kırmış olduk. Hedeflerimizden bir diğeri de kayıtlı yarışmacı sayımızın yanı sıra sinava katılan yarışmacı sayımızı da yüzdesel değer olarak üst seviyelere çıkarmak.

  Öncelikle değerli vaktini ayırıp aylarca sınava hazırlanan, sınav merkezlerimize gelerek sınava katılan, evlerinden, ailelerinden 5-6 saatini ayırarak, sınav merkezlerine gelip gönüllü olarak gozetmenlik, okul sorumluluğu yapan, Kulüp merkezinde organizasyonun aksamaması için canla başla çalışan ekip arkadaşlarıma ve Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları’nı bizlerle bulusturan ZİNDE GENEL MERKEZİ’ne çok teşekkür ediyorum.

  Büyük ödüllerimiz var. Ülke geneli, İl geneli ve İlçelerimiz ile bazı okullarımızda ayrıca ödüllerimiz se olacak. Yarışma takvimine göre ilerleyen süreçlerde www.dinamikgenclik.com web sitemizden, Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü Facebook sayfamızdan ve @dinamikgenclik sosyal medya adreslerimizden bilgi paylasmaya devam edeceğiz.”

  Bir Yorum Yazın

  Kategoriler